Mission Catholique Polonaise

Polska Misja Katolicka w Aulnay sous Bois

Ks. Proboszcz Jarosław Koch TChr

https://www.facebook.com/chrystusowcyAulnaySousBois

SOCIETAS CHRISTI

 Chrystusowcy

Francja Hiszpania Portugalia

https://www.tchr.fr

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok C, II
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

Lectures du jour

www.aelf.org

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
87307

Wyszukiwanie

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Program stypendialnym dla Polonii im. Gen. Władysława Andersa

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej rozpoczęła nabór wniosków w programie stypendialnym dla Polonii im. Gen. Władysława Andersa na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie oraz studia II stopnia na polskich uczelniach.

Kto może skorzystać z programu?

Andersa NAWA to program stypendialny skierowany do młodzieży polonijnej, która zainteresowana jest podjęciem kształcenia na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim.

Co oferuje program Anders NAWA?

W ramach Programu oferowane jest comiesięczne stypendium w wysokości od 1250 zł do 1700 zł w zależności od poziomu kształcenia.

Studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.

Udział w programie Anders NAWA dla młodzieży polonijnej jest symbolicznym powrotem do ojczyzny, okazją do poznania kultury i historii Polski.

Termin i warunki naboru

Wioski w tegorocznym naborze można składać do 18 maja 2021 r. w systemie teleinformatyczny NAWA – ZŁÓŻ WNIOSEK.

Studia I stopnia i jednolite studia magisterskie – Ogłoszenie i Regulamin

Studia II stopnia – Ogłoszenie i Regulamin

Wiecej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nabor-wnioskow-do-programu-anders-nawa-juz-otwarty

6 Grudnia 2020

1. Spowiedź przed świąteczna będzie w niedziele 13.12.20 W Bagnolet o 12h00 i podczas Mszy Świętej  - Spowiednikiem będzie ks. Paweł. Zapraszamy

Dzisiaj (6 grudnia) dziękujemy za posługę w konfesjonale ks Robertowi.

2. Jeszcze pozostało dwie niedziele Adwentu – zapraszamy dzieci, aby przynosiły lampiony Adwentowe.

3. Są do nabycia kartki kalendarze opłatki ozdobne świece.

4.Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po naszych rodzinach trwa – można zapisać się u pana Mieczysława.  

5. Zapraszamy na sobotę 13 stycznia - 15h00 do posprzątania kościoła i zrobienia szopki, dekoracji na święta Bożego Narodzenia. 

8. Dziękuje Świętemu Mikołajowi ze i w tym roku przybył do naszej parafii. Dziękujemy elfom z parafii Saint Denis za pomoc świętemu Mikołajowi w przygotowaniu prezentów.

 

Ogłoszenia 26 Kwietnia 2020

    Zachęcam do wspólnej łączności modlitewnej w naszej Parafii.

1. 24 kwietnia rozpoczęliśmy Nowennę o powołania do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej - za przyczyną Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda (teksty na każdy dzień proszę pobierać ze strony internetowej naszej Parafii). Co dziennie przed różańcem o 20h30.

2. Dzisiaj szczególny sposób pomyślmy o naszych ministrantach – sobota i niedziela było wyznaczone spotkanie formacyjne rekreacyjne służby ołtarza - w Polskiej Parafii w Aulnay sous Bois. Dziękujmy Bogu za dar ministranta w naszych parafiach.

3. Dziękuje za przysyłanie intencji, które na bieżąco są odprawiane.

4. W miesiącu Maju pamiętajmy o uczczeniu Maryi przez odmawianie litanii Loretańskiej. W tym tygodniu o 20h35.

5. 2 Maja kolejna pierwsza sobota miesiąca w którą spotkamy się na wspólnej łączności modlitewnej poświęconej NABOŻEŃSTWU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Zgodnie z zapowiedzią Matka Boża ukazała się siostrze Łucji ponownie, już po śmierci Franciszka i Hiacynty, 10 grudnia 1925 r., w Pontevedra (Hiszpania), tym razem z Dzieciątkiem Jezus. W czasie tego objawienia po raz kolejny Maryja zwróciła uwagę na Jej Niepokalane Serce otoczone cierniami, a Jezus powiedział. Współczuj Sercu swojej Najświętszej Matki, które jest ukoronowane cierniami, jakie przez cały czas niewdzięczni ludzie weń wbijają, a nie ma nikogo, kto czyniłby akt zadośćuczynienia, żeby owe kolce wyrwać.

Wtedy Matka Boża wezwała do podjęcia wynagradzającego nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

10h00 Nabożeństwo i o 11h00 Msza Święta.

6. W sobote 2 Maja będziemy przezywac Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

7. 3 maja w Niedziele Dobrego Pasterza modlimy się w intencji powołań kapelańskich i zakonnych.

8. Zmiana daty I Komunii Świętej

- Bagnolet 11 października 2020

- Saint Denis 18 października 2020

Myślę, że przy pomocy Bożej Opatrzności będzie nam dane przeżyć w spokoju; tak piękne duchowe uroczystości da Waszych rodzin, dzieci i naszych Parafii w Saint Denis i Bagnolet. 

 

Ks. Zdzislaw Poczatek TChr

 

Covid-19 : Communiqué du 17 mars 2020

Après la déclaration du Président de la République hier soir et le confinement annoncé pour au moins 15 jours, je vous communique les informations suivantes :

 1. Aucune messe (dominicale, de semaine, de funérailles) avec une assemblée, de quelque taille qu’elle soit, ne doit être célébrée. Les églises peuvent ouvertes, avec moins de 20 personnes en prière individuelle et à distance les unes des autres.

  3. Pour les obsèques, elles peuvent pour le moment être célébrées dans les églises. L’assemblée devra être inférieure à 20 personnes et celles-ci devront se répartir dans l’ensemble de l’église. Il faut reporter la célébration eucharistique à des temps meilleurs. Seul celui qui préside bénit le corps avec l’eau bénite ; les autres s’approchent et s’inclinent sans toucher le cercueil et font le signe de croix sur eux-mêmes.

 4. Baptêmes, mariages, confirmations, professions de foi, premières communions, sont à reporter à des temps meilleurs.

 5. Les confessions doivent se faire dans des lieux qui permettent un mètre de distance et de ne pas se tenir face à face.

 https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Seven_Sacraments_Rogier.jpg

  Neuvaine à Notre-Dame de Lourdes

 J’invite ceux et celles qui le peuvent à s’unir à la Neuvaine à l’Immaculée Conception depuis la grotte de Lourdes afin de porter dans la prière les malades et ceux et celles qui les soignent. Cette neuvaine débute ce jour jusqu’au 25 mars, fête de l’Annonciation.

 Concrètement, ceux qui souhaitent participer à cette chaîne de prière pour le monde « qui prend sa source à la Grotte de Lourdes », sont invités à suivre la prière proposée à la Grotte durant 9 jours, à 15h30 à l’heure du Chapelet, du 17 au 25 mars 2020 via la radio chrétienne, KTO, TVLourdes ou les réseaux sociaux du Sanctuaire.

 

 

+ Pascal Delannoy

Evêque de Saint-Denis en France

 

List arcybiskupa Michela Aupetit

List arcybiskupa Michela Aupetit do wiernych diecezji i do ludzi dobrej woli, w sprawie postawy wobec epidemii koronawirusa

Przechodzimy trudny okres, na który nie byliśmy przygotowani. Minęło dużo czasu, odkąd epidemia na tak wielką skalę dotknęła Francję, Europę i całą planetę.

W tych niespokojnych czasach warto przypomnieć o znaczeniu braterskiej wspólnoty, która jako jedyna tworzy autentyczny naród. W obliczu pokusy „ratuj się kto może” i powszechnej podejrzliwości chrześcijanie powinni pamiętać, że przez wieki realizowali prośbę dobrego Samarytanina: „Zaopiekuj się nim” (Łk 10, 35). W przeszłości, w czasie wielkich pandemii byli na pierwszej linii, by pozostać wiernymi tej prośbie Chrystusa, często ryzykując swoje życie. Nie możemy odpowiedzieć jak Kain: „Czy jestem stróżem mojego brata?” kiedy Bóg zapytał go: „Gdzie jest Twój brat ?” (Por. Rdz 4, 9).

W trosce o nasze wspólnoty musiałem podjąć decyzję o podstawowej prewencji w naszych kościołach. Mamy przekazywać Bożą łaskę, a nie wirusy, które nie pochodzą od Boga, ale wynikają z kruchości ludzkiej kondycji. Dzisiaj, zgodnie z oczekiwaniami, przemówienie Prezydenta Republiki i podjęte środki przez rząd, zobowiązują wspólnotę katolicką do wzięcia udziału we wspólnym wysiłku, który jest obowiązkiem wszystkich obywateli. Fakt ograniczenia liczby uczestników spotkań do mniej niż 100 osób, sprawia, że nie możemy utrzymać sprawowania niedzielnych Mszy w Paryżu. Zwiększenie liczby celebracji wymuszałoby na nas selekcję osób ze względu na ich wiek lub stan zdrowia, co nie byłoby ani osiągalne, ani sprawiedliwe. Tak więc, w porozumieniu ze wszystkimi biskupami regionu paryskiego, postanowiliśmy, że niedzielne Msze w obecności wiernych zostaną zawieszone począwszy od jutra, 14 marca, aż do odwołania.

Jest to decyzja niezwykle bolesna, ponieważ Eucharystia jest rzeczywiście źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. Chrześcijanie od zawsze spotykali się w niedzielę, aby świętować zmartwychwstanie Pańskie. Kapłani będą nadal celebrować Msze św. każdego dnia. Chrystus, nasz Arcykapłan, zarówno ten, który ofiaruje, jak i ten, który jest ofiarowany, będzie nadal poprzez nich składał Bogu tę wielką ofiarę miłości za zbawienie wszystkich ludzi. Wierni ochrzczeni mogą łączyć się przez duchową komunię i podjąć niedzielną modlitwę z rodziną lub w małych grupach wokół Słowa Bożego.

Uczestnicząc w Ofierze eucharystycznej, tym źródle i zarazem szczycie całego życia chrześcijańskiego, składają Bogu boską Żertwę ofiarną, a wraz z nią samych siebie; w ten sposób zarówno przez składanie ofiary, jak i przez Komunię świętą, wszyscy biorą właściwy sobie udział w czynności liturgicznej, niejednakowo, lecz jedni tak drudzy inaczej. (Lumen Gentium 11)

Ofiara chrześcijańska oznacza ofiarowanie Bogu samego siebie. Nie zawsze można przyjmować komunię, ale nadal można przeżywać to ofiarowanie siebie w komunii z Chrystusem, w jedności z Jego Ciałem, którym jest Kościół. Miłość chrześcijańska jest źródłem miłości ofiarnej, która pochodzi od Boga i prowadzi do Boga.

Nadchodzący czas jest nam dany, abyśmy wychodząc na pustynię, w tym nieprzewidzianym i bolesnym Poście, pozwolili, aby w nas wzrosło pragnienie tej miłości. Będziemy mogli otaczać modlitwą tych, którzy nie mogą uczestniczyć w komunii sakramentalnej, jak słyszeliśmy podczas ostatniego synodu poświęconego Amazonii.

Kościoły pozostaną otwarte dla wiernych. Msze św. w ciągu tygodnia będą celebrowane, o ile liczba wiernych nie przekroczy 100 osób.

Wiara zachęca nas do modlitwy o miłosierdzie Boże. Ponieważ w tym roku nasza diecezja świętuje 1600. rocznicę urodzin jej świętej patronki, proszę wszystkich chrześcijan i ludzi dobrej woli o odmawianie codziennie aż do końca pandemii Modlitwę do św. Genowefy. Dzięki swojemu poświęceniu, odwadze i modlitwie, św. Genowefa była ratunkiem dla mieszkańców Paryża w czasach wielkich plag.

Będziemy ją błagać, by Pan Bóg oddalił nieszczęście od Paryża i od nas wszystkich, by przyjął zmarłych, chronił chorych i dodał siły tym, którzy ich leczą. Proszę, by w każdą środę wierni pościli aż do Wielkanocy. Pan Jezus nam objawił, że modlitwą i postem możemy pokonać nawet największe nieszczęścia.

Drodzy bracia i siostry, drodzy przyjaciele, jesteśmy ludźmi, w których trwa nadzieja i nie lękamy się zmiennych kolei losu i mogących nadejść niebezpieczeństw. Jednak z uwagi na naszą odpowiedzialność wobec wszystkich i obowiązek służenia dobru wspólnemu podejmujemy te bardzo poważne decyzje, naprawdę wierząc, że da nam to większą miłość do Eucharystii i uczyni nas bardziej wiernymi w uczestnikami niedzielnej Mszy kiedy nadejdzie czas.

„Wpatrzeni w Chrystusa, rozpocznijmy boża walkę”
Zapewniam was o mojej pasterskiej trosce, szczególnie o najbardziej cierpiących i proszę Pana, aby was pobłogosławił.

+ Michel Aupetit
Arcybiskup Paryża
Paryż, 13 marca 2020 r

Msze Święte

19/01/2020 Niedziela

12H00 Spowiedź

12H30 Msza Sw.

 

26/01/2020 Niedziela

12H00 Spowiedź

12H30 Msza Sw.

 

2/02/2020 Niedziela Święto ofiarowania Pańskiego

12H00 Spowiedź

12H30 Msza Sw.

 

9/02/2020 Niedziela

12H00 Spowiedź

12H30 Msza Sw.

 

16/02/2020 Niedziela

12H00 Spowiedź

12H30 Msza Sw.

 

23/02/2020 Niedziela

12H00 Spowiedź

12H30 Msza Sw.

 

23/02/2020 Niedziela

12H00 Spowiedź

12H30 Msza Sw.

AKTUALNOŚCI

15/12/19 III Niedziela Adwentu ND de Pontmain

12H00 Spowiedź

12H30 Msza Sw.

 

15/12/19 Niedziela Zebranie Parafialne salka ND de Pontmain      

 

21/12/19 Sobota 9H00 Szopka dekoracja sprzątanie kościoła  ND de Pontmain

 

22/12/19 IV Niedziela Adwentu  

12H00 Spowiedź

12H30 Msza Sw.

 

24/12/19 Wtorek Pasterka23H00

 

25/12/19 Sroda  12H30 Msza Sw. Boże Narodzenie

 

26/12/19 Czwartek  12H30 Msza Sw. Szczepana

 

29/12/19 Niedziela 12H30 Niedziela Świętej Rodziny (Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich)

 

1/01/20 Środa 12H30 Msza Sw. Nowy Rok ND de Pontmain

 

Parafia To Twój Dom

http://bagnolet.paris.parafia.info.pl./?p=main&what=16

 OFIARY DLA PARAFII


Parafia Saint Denis

Polska Parafia Saint Denis

http://www.saintdenis.parafia.info.pl

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
07 grudnia 2021

(341. dzień roku)

 

Publicité/Polecamy

ŚWIAT JUSTYNY

Wypieki:

Ciasta,tortybaby,babeczki,ciasteczka oraz oferta Wielkanocna.

Facebook

„upieczony świat Justyny”

tel. 07.55.86.15.63

 

Sklep Polski Epicerie

19 av Anatole France, 93600 AULNAY SOUS BOIS 

01 71 85 90 91

MABRO GRAWER

 Bijouterie-Gravure

Polska - Poznań - Pologne  kontakt@mabro.pl

tel. 0048 61 866 72 48

https://www.facebook.com/mabro.grawer/

https://www.instagram.com/mabro_grawer/

Kosmetyka Psów Kotów

Toilettage Chiens Chats

MILOU

Bonneuil-en-France

Małgorzata Bałanda

Tel. 06 72 90 39 22

RENOBAT+ Ezanville

Construction

Mariusz Biernacki

Tél.0612899621

Fax.0959938637

renobatplus@gmail.com

COOL-BUS

COOL-BUS

Oferujemy produkty regionalne, artykuły spożywcze. Przewóz materiałów budowlanych, paczek, pojazdów.

Neuilly-Sour-Marne, Chelles, Paryż

+48 605 958 244

+33 6 68 56 20 69

coolbus75@gmail.com

ENTREPRISE WIATR

 Wiatre Roman Artisan Rénovation Intérieur Installation de cuisine, salle de bain, Menuiserie, Plomberie, Carrelage. tel: 06 29 18 45 15